.
.

.

REZUMAT INTER – CROTONE 3-0

Măcar o dată, lucrurile au stat aşa cum trebuie. Dar nu fără emoţii. Inter a câştigat pentru prima oară după aproape un an la o diferenţă de cel puţin trei goluri (precedentul – 4-0 la Udine, în decembrie), însă desprinderea a venit abia în ultimele zece minute. Mauro Icardi, cu o doppietta (a patra din acest sezon) şi o pasă decisivă pentru Ivan Perisic, cel care a deschis scorul, a fost omul meciului cu Crotone, un adversar mult prea slab şi limitat chiar şi pentru un Inter aflat în criză profundă. Cu toate acestea, timp de 80 de minute, calabrezii au reuşit să-i ţină pe nerazzurri departe de propria poartă, iar chinurile jucătorilor interişti au oferit cea mai bună imagine a unei echipe în degringoladă. Urmează pauza de meciuri internaţionale, numirea noului antrenor (cel mai probabil, Stefano Pioli) şi apoi derby-ul cu Milan, care deschide o serie de trei partide teribile. După duelul cu “verişorii”, Inter va juca acasă cu Fiorentina şi în deplasare cu Napoli. Trebuie să recunoaştem că e nevoie de ceva curaj ca să accepţi postul de antrenor la Inter în acest moment.

INTER vs. Crotone: Handanovic – D’Ambrosio, Miranda, Ranocchia (Murillo 20), Santon – Candreva (Jovetic 83), Joao Mario, Brozovic, Perisic – Banega (Eder 64) – Icardi

Sursa foto: corrieredellosport.it

4 thoughts on “REZUMAT INTER – CROTONE 3-0