.
.

.

REZUMAT INTER – TORINO 2-1

În cel mai critic moment al sezonului, Interul lui Frank de Boer a făcut cel mai bun meci, după cel cu Juventus, şi a câştigat pe teren propriu în faţa lui Torino cu 2-1, graţie dublei reuşite de Mauro Icardi. Argentinianul a marcat golul izbăvitor în minutul 88, însă victoria nerazzurrilor ar fi trebuit să fie mult mai clară, Brozovic şi acelaşi Icardi ratând câteva ocazii uriaşe în repriza a doua. Succesul obţinut în faţa formaţiei granata pune capăt unei serii de trei înfrângeri în campionat şi mai ridică din presiunea pe care antrenorul olandez a fost nevoit să o suporte în ultima perioadă. Nu va avea însă timp să se bucure de linişte. Duminică urmează Sampdoria, pe Marassi, iar Inter are nevoie să lege rezultatele pozitive pentru a ieşi din criza care deja a compromis sezonul.

INTER vs. Torino: Handanovic – Ansaldi, Miranda, Murillo, Nagatomo – Brozovic, Joao Mario, Banega – Candreva, Icardi, Eder (Palacio 74)

Sursa foto: corrieredellosport.it

One thought on “REZUMAT INTER – TORINO 2-1