.
.

.

REZUMAT INTER – WSG WATTENS 0-0

În primul amical al verii, Inter a terminat la egalitate, scor 0-0, cu WSG Wattens, echipă nou-promovată în liga a doua din Austria. A fost mai curând un amical de dezmorţire, cu public, după care cu greu se pot trage concluzii. De altfel, la final, Roberto Mancini a recunoscut că le-a cerut jucătorilor săi să nu forţeze. Cu ocazia partidei disputate în faţa a aproximativ 2.500 de spectatori, şi-au făcut “debutul” noile tricouri pentru sezonul 2016/17, care se pare că deja sunt un succes. Dintre jucătorii transferaţi în actuala perioadă de mercato, doar argentinianul Cristian Ansaldi, venit de la Genoa, s-a aflat pe teren.

Inter, prima repriză: Handanovic – Ansaldi, D’Ambrosio, Juan Jesus, Miangue – Gnoukouri, Kondogbia – Biabiany, Jovetic, Bessa – Icardi

Inter, repriza a doua: Carrizo – Yao, Ranocchia, Della Giovanna, Dodo – Bakayoko, Zonta, Melo, Nagatomo – Palacio, Pinamonti

2. tutti66

Jovetici si Icardi din ce categorie fac parte,tineri nu mai sunt,cu banca nu au treaba 🙂 asteapta viza in pasaport ?
    Indiferent daca vine Mario sau Jesus adevarata provocare e sa-l dai pe Jovetici,daca Ausilio reuseste acest lucru e maestro.