.
.

.

GOLURI MEMORABILE (171): ZLATAN IBRAHIMOVIC VS. PARMA

Ultima etapă a sezonului 2007/08. Inter trebuia să câştige pentru a tranşa în favoarea sa lupta pentru Scudetto cu Roma. Parma trebuia să câştige pentru a evita retrogradrea. O ploaie sâcâitoare şi un teren extrem de dificil completau tabloul dramatic al zilei. Tabela de pe Tardini a rămas înţepenită la 0-0 timp de o oră. Apoi a venit momentul lui Zlatan. Trimis pe teren cu 10 minute înainte, după o perioadă în care ratase mai multe meciuri din cauza unei accidentări la genunchi, Ibra a făcut exact ce se aştepta de la el: a adus un nou titlu la Milano. O pasă scurtă a lui Stankovic, un dribling din preluare în faţa lui Couto şi un şut imparabil, care s-a dus chiar lângă bară. Peste ceva mai mult de un sfert de oră, suedezul şi-a desăvârşit opera. A realizat dubla şi a pus capăt campionatului. Petrecerea putea începe!

2 thoughts on “GOLURI MEMORABILE (171): ZLATAN IBRAHIMOVIC VS. PARMA

1. Johnny Walker

Chiar daca nu imi place omul asta , in meciul asta a fost un zeu .
    Tot respectul pentru anii si golurile pe care le-a petrecut si marcat la Inter .