.
.

.

REZUMAT INTER – REAL SALT LAKE 2-1

S-a discutat în special despre golul lui Jovetic (şi nu fără motiv), dar execuţia prin care Danilo D’Ambrosio a anulat avantajul gazdelor în primul amical al verii pentru Inter în Statele Unite sau pasa decisivă oferită de Daniel Bessa la reuşita muntenegreanului merită de asemenea amintite. Sigur, un amical rămâne doar un amical, dar un gol frumos sau un assist de calitate trebuie admirate indiferent de context.

Inter a revenit după ce a fost condusă şi a câştigat cu 2-1 testul cu Real Salt Lake, un succes care, la fel ca remiza cu Wattens sau înfrângerea cu CSKA Sofia, spune, în cel mai bun caz, foarte puţin. Urmează, tot peste ocean, duelurile cu PSG, Estudiantes La Plata şi Bayern Munchen.

Inter, prima repriză: Handanovic – D’Ambrosio, Miranda, Ranocchia, Ansaldi – Biabiany, Felipe Melo, Kondogbia, Erkin – Palacio, Icardi

După pauză au intrat: Jovetic, Bessa,, Nagatomo, Zonta, Carrizo, Miangue, Gnoukouri, Bakayoko, Pinamonti şi Dellagiovanna

Sursa foto: inter.it